STAR 2012: Olympus wygrał wszystko w bezlusterkowcach!

Polskie Nagrody Fotograficzne STAR to obecnie najważniejsze wyróżnienia w branży foto-wideo, jakie można zdobyć w naszym kraju. Dwie z nich dotyczyły aparatów bezlusterkowych – i obie trafiły do Olympusa!

Warto najpierw powiedzieć, na czym polega wyjątkowość nagród STAR. Po pierwsze, zostały one ufundowane nie przez jedno, ale kilka najważniejszych mediów fotograficznych w Polsce: magazyn DIGITAL FOTO VIDEO, Fotograficzny Program Bez Nazwy oraz portal Optyczne.pl, a także sklep internetowy Agito.pl.

Po drugie, jury przyznające nagrody jest w pewnym sensie pięcioosobowe. Należą do niego przedstawiciele wszystkich wymienionych powyżej mediów i sklepu (czyli w sumie cztery osoby), natomiast tą piątą są… sami internauci! To oni, głosując w plebiscytach na stronach poszczególnych mediów, mieli decydujący wpływ na zwycięstwo wyróżnionych produktów. Możemy więc powiedzieć, że to właśnie Czytelnicy DIGITAL FOTO VIDEO (a jest ich całkiem sporo), Optyczne.pl i widzowie Fotograficznego Programu Bez Nazwy wybrali między innymi najlepszego bezlusterkowca roku 2012 i najlepszy obiektyw bezlusterkowy roku 2012.

Tak zatem kształtowały się wyniki w dwóch najciekawszych – z naszego punktu widzenia – kategoriach:

Najlepszy bezlusterkowiec 2012 r.

 • Olympus OM-D EM-5 – 5 gwiazdek
 • Sony NEX-6 – 4 gwiazdki
 • Nikon 1 V2 – 3 gwiazdki

Najlepszy obiektyw do bezlusterkowca 2012 r.

 • Olympus M.ZUIKO DIGITAL ED 75 mm f/1,8 – 5 gwiazdek
 • Sony E 10–18 mm f/4 OSS – 4 gwiazdki
 • Panasonic LUMIX G X VARIO 12–35 mm f/2,8 ASPH. POWER O.I.S – 3 gwiazdki

Trzecie miejsce Panasonica Lumix G 12–35 mm dodatkowo potwierdza dominację Mikro Cztery Trzecie na naszym rynku 😉

Naprawdę cieszę się, że właśnie tak wybierali polscy internauci i członkowie jury. Cieszę się, bo uważam, że wybierali naprawdę mądrze. A Olympusowi gratuluję!

Deser: relacja z wręczania nagród STAR 2012:

The following two tabs change content below.

Inne wpisy, które mogą cię zainteresować:

2 komentarzy na temat “STAR 2012: Olympus wygrał wszystko w bezlusterkowcach!”

 1. Krystyna_Karpowicz pisze:

  Ja, przyznam się szczerze, że miałam dylemat w obu kategoriach, ale miłość (choć nie bezkrytyczna) do Olympusa wzięła górę. Sony Nex 6 wygląda na naprawdę udany aparat (opinia po przeczytaniu testu Norberta Gajlewicza), a miłość do architektury podszeptywała, by zagłosować na 10-18 Sony.

 2. Konrad Marek Koczywąs via Facebook pisze:

  to by konkurencja splajtowała….

napisz komentarz

Treść