Pomóż współtworzyć m43.eu

Witajcie! Mam nietypową i mało atrakcyjną propozycję, a wręcz raczej prośbę. Chciałbym zaprosić Was do współtworzenia m43.eu

razem (1)

Jak można zauważyć, od pewnego czasu liczba wpisów pojawiających się na m43.eu znacząco zmalała. To moja wina, bo trochę nie radzę sobie z nadmiarem obowiązków, które na siebie przyjąłem. A ze względu na to, że aby żyć, trzeba też niestety zarabiać, muszę więcej czasu poświęcać na działania, które pozwalają utrzymać się mojej rodzinie i mnie.

Portal m43.eu nie jest niestety przedsięwzięciem, które pozwala „zarobić kasę”. W szczytowych momentach rozwoju pojawiały się okresy, że było to przedsięwzięcie dość dochodowe, ale te czasy należą już do odległej przeszłości. Obecnie czasami pojawiają się jakieś większe wpływy, jednak z reguły zyski z różnych reklam „automatycznych” są po prostu symboliczne. Znam wprawdzie trochę sposobów zwiększenia tych wpływów (najzupełniej legalnych) i chętnie zaprezentuję je współpracownikom, jednak nie ma się co łudzić, że m43.eu stanie się dla kogoś okazją do zarobienia jakichś realnych, dodatkowych pieniędzy. Tematyka ograniczona do systemu Mikro Cztery Trzecie automatycznie ogranicza też liczbę potencjalnych reklamodawców, sponsorów i Czytelników, którzy generują ruch na stronie.

Oczywiście jest także druga strona medalu – każdemu, kto wyrazi chęć pomocy w tworzeniu m43.eu i rzeczywiście takiej pomocy udzieli, chętnie zaoferuję procentowe udziały we wpływach z reklam i wszelkich innych. Oznacza to, że każdy „orzeszek” dzielić będziemy na wiele części, i że będzie z tym trochę zabawy (i całkiem pożytecznej nauki). A jak pojawią się od czasu do czasu jakieś większe wpływy reklamowe, udziały procentowe pozwolą oczywiście na zachowanie sprawiedliwych proporcji zarobkowych.

Jeśli jednak ktoś chciałby się zaangażować we współtworzenie m43.eu (do czego bardzo zachęcam i o co Was proszę), to po prostu jedynym sensownym powodem takiego działania powinna być tylko i wyłącznie pasja i sympatia do systemu Mikro Cztery Trzecie. Do tego dojdą oczywiście jakieś drobne dodatkowe korzyści, takie jak zdobycie doświadczenia w pracy redakcyjnej, dostęp do wypożyczanego sprzętu albo udział w jakichś specjalnych promocjach, jednak raz jeszcze podkreślam – tylko pasja i sympatia, inaczej nie warto się w to angażować. Bardzo jestem zachęcający, prawda? 😉

Jeśli ktoś z Was chciałby więc pomóc we współtworzeniu m43.eu, proszę o maila w tej sprawie na adres tomek@m43.eu. Z kilkoma krótkimi informacjami:
– jaka jest moja znajomość Mikro Cztery Trzecie i tematyki fotograficznej w ogóle
– jaki poziom zaangażowania mogłabym/mógłbym zaoferować
– ewentualnie jaki jest mój pomysł na m43.eu, co mogłabym/mógłbym wnieść nowego (jak najbardziej dopuszczam rozszerzenie tematyki portalu i zmianę jego profilu, oczywiście nadal w granicach Mikro Cztery Trzecie)

Ja ze swej strony obiecuję oczywiście dalsze zaangażowanie w prowadzenie tego portalu (większe niż w ostatnim czasie…), służę też moją wiedzą, doświadczeniem dziennikarskim,  redakcyjnym i fotograficznym oraz wszelką pomocą, jakiej będę w stanie udzielić.

Z góry serdecznie wszystkim dziękuję i pozdrawiam!

Tomek

 

 

 

The following two tabs change content below.

Inne wpisy, które mogą cię zainteresować:

18 komentarzy na temat “Pomóż współtworzyć m43.eu”

 1. SHARK pisze:

  Jakoś nie widzę tłumów, ale po takim wstępie: „Mam nietypową i mało atrakcyjną propozycję (…)” nie spodziewałabym się ich 😛 Pewnie miało być dowcipnie, a wyszło…

 2. Artur pisze:

  Będę czekał na efekty :)
  Pozdrawiam z Patagonii!

 3. Janusz pisze:

  Tomku !
  Odwaliłeś kawał solidnej roboty i brawa Ci za to, ale …
  1. kilka miesięcy temu „penowiec” znikł.
  2. trudno jest zaczarować rzeczywistość, statystyki CIPA są chyba obiektywne.
  3. polityka cenowo-marketingowa firm tworzących m4/3 jest taka a nie inna.
  4. zdjęcia robi fotograf a aparat jest tylko narzędziem, ten w m4/3 też.
  5. mieszkając poza stolicą ciężko mieć dostęp do świeżych informacji i wydarzeń.
  … listę tych ALE można wydłużać prawie w nieskończoność.
  Moim skromnym zdaniem, jedyne sensowne rozwiązanie to przekształcenie strony w forum użytkowników m4/3 na którym mogliby sobie pogadać na temat … 😉 A to co napisałeś pozostawić w formie blogu, być może od czasu do czasu uzupełnianego. Udostępnić innym możliwość blogowania, jeśli zechcą.
  Obawiam się, że obserwując inne profesjonalne i wyspecjalizowane strony okołofotograficzne to jest to niezbyt dochodowy biznes, wręcz do niego trzeba dokładać. Chyba z powyższego powodu to jedyny sposób na zapewnienie ciągłości strony.
  Wracając do pomysłu forum, chyba pentaksiarze mają dość ciekawą i logiczną strukturę, bardziej mi się ona podoba niż u nikoniarzy. Można by to ciut powielić. Natomiast forum panasonikowe to sieczka. Po jakimś czasie sam zobaczysz po ilości użytkowników i jakości postów czy to miało sens.

  • Tomek pisze:

   Nie, nie, dzięki za podsunięcie pomysłu, ale nie spróbuję 😉 W przypadku Penowca – bo znam jego twórcę – przypadek był podobny do mojego, tzn. zmiana pracy i zmiana ilości wolnego czasu, który można poświęcić na tworzenie portalu czy bloga. Nie ma to nic wspólnego z kondycją systemu Mikro Cztery Trzecie jako takiego, bez przesady 😉

   A nowego Forum nie chcę tworzyć, bo jest już moim zdaniem dobre Forum, czyli Olympusclub.pl, wbrew nazwie otwarte również na Panasonica i innych producentów. Nie chcę mu robić konkurencji tylko tworzyć, a raczej WSPÓŁTWORZYĆ coś innego. Chętne osoby już się zgłaszają (dziękuję!), zobaczymy, co nam z tego wspólnie wyjdzie 😉

 4. m43.eu pisze:

  Zgłosiła się właśnie piąta osoba 😉 Jak tak dalej pójdzie, powstanie z tego najliczniejsza redakcja fotograficzna w Polsce!

 5. m43.eu pisze:

  jest nas już siedmioro… Ech, nie wiem, co powiedzieć… DZIĘKUJĘ!!!

 6. Krystyna Karpowicz OT Pttk pisze:

  widzisz, są ludzie, którzy widzą też pozafinansowy wymiar propozycji

 7. m43.eu pisze:

  ośmioro! W tym już dwóch fachowców od tematyki wideo, która zawsze była moją słabszą stroną. No, będzie się działo 😉

 8. noob pisze:

  Mając taką redakcję może blog nabierze tępa 43rumors.com 😉

 9. Dawid pisze:

  Bardzo się cieszę, że akcja przyniosła taki odzew i mam nadzieję, że nadal będę miał przyjemność czytać tak ciekawe artykuły. Niestety m.in. moja (nie)wiedza fotograficzna nie pozwala mi dołączyć do redakcji, no ale jakby wszyscy pisali, to by nie miał kto tego czytać 😉
  Trzymam kciuki za tworzącą się redakcję

  • Tomek pisze:

   Dobra dobra, bez wymigiwania 😉 Możemy pisać i czytać swoje teksty nawzajem 😉
   A tak poważniej – dzięki za miłe słowa!

 10. mst pisze:

  Skoro są szpece od video to czekam na jakieś nagrania o GH3 i GH4. Może jakiś poradnik jak daną puszkę ustawić pod video. Nie omówienie co ma – tylko konkretnie – co, gdzie, jak, na co zwrócić uwagę.

 11. piter26 pisze:

  Witaj dzięki tej stronie dużo się dowiaduje o systemie micro 4/3 bo sam mam ten system i sie dopiero uczę :)

napisz komentarz

Treść