Mikro Cztery Trzecie na IFA w Berlinie

W dniach 5-10 września 2014 w Berlinie odbędą się targi elektroniki użytkowej IFA. Chociaż nie są one nastawione jakoś szczególnie na sprzęt fotograficzny,  zostaną na nich pokazane również produkty systemu Mikro 4/3.

Jeśli ktoś chciałby naocznie przekonać się jaki sprzęt fotograficzny jest prezentowany na tegorocznych targach, to warto odwiedzić halę „5.2”, a w niej stoisko „101” firmy Panasonic.

Prezentowane będą tam:

LUMIX DMC-GH4 crop

LUMIX DMC-GH4, który jest sztandarowym produktem firmy Panasonic, adresowanym do fotografów i filmowców. Tego aparatu nie trzeba chyba nikomu przedstawiać, koń jaki jest, każdy widzi.

Lumix DMC-GX7 crop

Lumix DMC-GX7, który choć wprowadzony na rynek w roku 2013, wciąż jest głównym aparatem m43 Panasonica w segmencie m43 dla każdego.

Lumix DMC-FZ1000 crop

LUMIX DMC-FZ1000. To obecnie najbardziej zaawansowany aparat w segmencie zaawansowanych kompaktów z dużą, jednocalową matrycą o rozdzielczości 20 mpx i z obiektywem o zoomie 16 x. Aparat pozwalający na filmowanie w rozdzielczości 4K (3840×2160, 25fps) wpisując się tym w główny nurt rozwoju telewizji.

 

HX-A500

HX-A500 to pierwszy na świecie miniaturowy camcorder 4K 25p. Wodo- i kurzoodporny pozwala na rejestrację zdjęć i filmów bezpośrednio w sercu wydarzeń.

Prezentowany na targach sprzęt jest już znany, ale jego wybór jasno pokazuje, jakie są obecnie priorytety firmy Panasonic w obszarze fotografii.

Dodatkowo w hali „21”, na stoisku „102” miłośnicy systemy m43 zobaczyć będą mogli nowy model lampy błyskowej dla systemu m43. Firma Metz prezentuje lampę błyskową Mecablitz 64 AF-1 digital, dostępną również w wersjach dla aparatów Olympus i Panasonic. Mecablitz 64 AF-1 digital jest to nowy, topowy model o liczbie przewodniej 64 przy ISO 100 i ogniskowej 200 mm. Lampa ta jest wyposażona w automatyczny zoom oraz w pełni obrotowy palnik. Dodatkową atrakcją 64 AF-1 digital jest bez wątpienia duży, podświetlany, dotykowy kolorowy wyświetlacz graficzny z funkcją automatycznego obrotu (90 °).

Mecablitz 64 AF-1 digital crop

 

Informacji o prezentacji produktów Olympusa niestety nie znalazłem.

Źródło informacji: http://www.virtualmarket.ifa-berlin.de/en/search?term=Panasonic

The following two tabs change content below.

Ostatnie wpisy mareksopl (zobacz wszystkie)

Inne wpisy, które mogą cię zainteresować:

2 komentarzy na temat “Mikro Cztery Trzecie na IFA w Berlinie”

 1. blazej pisze:

  wow. codziennie nowy artykuł :)
  i oby było tego więcej
  brawo Marek

  HX-A500 – rozbawił mnie text ..do robienia zdjęć i filmów w sercu wydarzeń.
  hahah – z takim kabelkiem i formą można sobie zrobić nawet kolonoskopie 😀

napisz komentarz

Treść