III Fotospacer po Warszawie z Olympusem! ZAPISY!!!

Ogromnie serdecznie zapraszamy i zachęcamy! Już teraz rezerwujcie sobie trzecią niedzielę (17.11.2013) listopada!

Czym wyróżniają się Fotospacery po Warszawie z Olympusem:

1. Przede wszystkim to jedyne takie wydarzenie w Polsce, w trakcie którego można nie tylko fotografować, ale także poznawać historię niezwykłych zakątków Warszawy! Fotospacer prowadzą bowiem pasjonujące się naszą Stolicą przewodniczki z Warszawskiej Fabryki Spacerów oraz pewien w miarę doświadczony fotograf (w mojej skromnej osobie 😉 ). A zatem, tak samo jak w przypadku I Fotospaceru i II Fotospaceru, będziemy słuchać, będziemy fotografować, będziemy poznawać Warszawę i będziemy zgłębiać nowe zagadnienia fotograficzne…

2. No i będziemy wypróbowywać sprzęt Olympusa z systemu Mikro Cztery Trzecie!

olympusblue

Ale to nie wszystko:

1. Fotospacery są całkowicie bezpłatne i otwarte dla wszystkich chętnych. Nie trzeba prezentować jakiegoś określonego poziomu umiejętności albo używać sprzętu fotograficznego określonej firmy. Każdy, kto chce, może wziąć w nich udział.

2. Ponieważ jednak zainteresowanie Fotospacerami (co jest bardzo miłe, choć nieco kłopotliwe 😉 ) stopniowo przerasta możliwości zorganizowania ciekawego szkolenia fotograficznego, od tego, III Fotospaceru wszystkich chętnych obowiązywać będą zapisy. Chcielibyśmy ograniczyć naszą grupę spacerową do maksymalnie 40 0sób. Decyduje kolejność zgłoszeń!

3. Dla chętnych (ok. 20 osób) przygotowane będą zestawy aparatów firmy Olympus z systemu Mikro Cztery Trzecie. Sprzęt zostanie wypożyczony wraz kartami pamięci, które później przejdą na własność osób testujących. Osoby zainteresowane tą formą uczestnictwa prosimy o odpowiednią informację w zgłoszeniu na Fotospacer.

4. Oprócz tego w czasie Fotospaceru będzie możliwość wypożyczania i wypróbowywania różnych obiektywów firmy Olympus należących do systemu Mikro Cztery Trzecie – również przez inne osoby, również używające aparatów z systemu Mikro Cztery Trzecie.

5. Najlepsze zdjęcie wykonane podczas jednego z trzech pierwszych Fotospacerów zdobędzie nagrodę w postaci cyfrowego megatwardziela – Olympusa Stylus TG-630! Do wygrania są też trzy torby Olympus PEN!

TG-630_blue__Product_010_XTL - Kopia

Informacje na temat III Fotospaceru:

1. III Fotospacer po Warszawie z Olympusem rozpocznie się 17 listopada 2013 r. o godzinie 14.00. Miejsce zbiórki podamy zapisanym osobom za pośrednictwem poczty elektronicznej. Czas trwania spaceru: ok. 3 godziny.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zdjęcie wykonane Olympusem PEN E-PL3.

Trasa III Fotospaceru po Warszawie:
Stare i Nowe Miasto (jakiego nie znamy 😉 )

Fotospacer po najstarszej części Warszawy. Podczas wycieczki odwiedzimy miejsce związane z prekursorem warszawskiej dagerotypii, a poznając historie staromiejskich zaułków nauczymy się fotografować architekturę w dobrym świetle, dowiemy się w jakich sytuacjach warto stosować filtr polaryzacyjny i efekty specjalne. Tętniące życiem staromiejskie uliczki umożliwią nam poznanie praktyki street photo, a zachowane z wojennej pożogi fragmenty dawnej Warszawy i architektoniczne detale, mogą stać się pretekstem do zabawy z głębią ostrości.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zdjęcie wykonane Olympusem OM-D E-M5. 

Zagadnienia fotograficzne, które będziemy pogłębiali:

1. Street photo – temat obecny na każdym Fotospacerze, ale tym razem obecny wyjątkowo mocno!

2. Filtr polaryzacyjny – kiedy i jak go używać, czy warto, jak dzielą się filtry polaryzacyjne itp.

3. Efekty specjalne dostępne w aparatach Olympusa.

4. Głębia ostrości w teorii i w praktyce.

5. Architektura – tej na pewno nam nie zabraknie 😉

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Montaż ze zdjęć wykonanych Olympusem PEN E-PL1.

Sprzęt dostępny podczas fotospaceru:

1. Aparaty Olympus PEN (m.in. E-P5, E-PL5, E-PM2) oraz OMD E-M5 i E-M1 wraz ze standardowymi obiektywami typu zoom (14–42 mm i 12–50 mm). W sumie co najmniej 15 zestawów!

2. Obiektywy Olympus M. Zuiko Digital, m.in. 75 mm f/1,8, 17 mm f/1,8, 45 mm f/1,8, 12 mm f/2,0, 75–300 mm, 60 mm (makro), 14–150 mm, „dekielek” 15 mm itd.

3. Inne akcesoria firmy Olympus: wizjery zewnętrzne, gripy, lampy błyskowe.

4. Karty pamięci SDHC 8 GB (przechodzą na własność uczestników Fotospaceru testujących aparaty Olympusa).

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zdjęcie wykonane Olympusem PEN E-PL5 (z filtrem Dramatyczna tonacja).

Zapisy:

1. Są wymagane wobec wszystkich osób, które chcą wziąć udział w III Fotospacerze
Zgłoszenia przysłamy na adres: t.kulas@dfv.pl w następującej postaci:
– imię i nazwisko
– adres e-mail
– nr telefonu

2. Jeśli ktoś chce w trakcie III Fotospaceru wypróbować sprzęt fotograficzny firmy Olympus, koniecznie prosimy o dodanie tej informacji w mailu zgłoszeniowym!

3. Te osoby, które zgłoszą chęć przetestowania sprzętu Olympusa i będą należeć do grupy, dla których na pewno starczy przygotowanych zestawów fotograficznych, zostaną poproszone mailowo o wpłacenie zaliczki w wysokości 20 zł.

Zaliczka zostanie w całości zwrócona pod koniec Fotospaceru tym osobom, które wezmą w nim udział. 

Kontakt:

W razie jakichkolwiek pytań proszę Was o wpisywanie komentarzy pod tym wpisem lub wysyłanie maili na adresy: tomek@m43.eu t.kulas@dfv.pl.

 

Koniecznie obejrzyj:

Relację z naszego I Fotospaceru po Warszawie.

Galerię zdjęć wykonanych przez uczestników I Fotospaceru.

Relację z naszego II Fotospaceru po Warszawie.

Galerię zdjęć wykonanych przez uczestników II Fotospaceru.

Galerię zdjęć dokumentujących II Fotospacer.

Partnerzy:

olympusblue

 Firma Olympus jest głównym patronem i partnerem technologicznym Fotospacerów. Dziękujemy!!!

logo_wfs

 

Warszawska Fabryka Spacerów to nasz główny partner i współorganizator Fotospacerów po Warszawie! To właśnie WFS zapewni nam opiekę wspaniałych przewodniczek Agnieszki i Weroniki, które opowiedzą nam o Warszawie dzisiejszej i… tej bardziej wczorajszej 😉

 

 

 

 

 

 

 

OKNO-LOGO-ok

 

Okno na Warszawę to blog poświęcony wszystkiemu, co związane z Warszawą – a więc również spacerom po niej! Warto zajrzeć, bo jest na nim wiele naprawdę oryginalnych treści, ciekawych nie tylko dla mieszkańców Warszawy!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DFV_Logo_KolornNajwiększy i najlepszy w Polsce miesięcznik fotograficzny DIGITAL FOTO VIDEO oraz portal www.dfv.pl będą wspierać Fotospacery na etapie promocji. Ale nie tylko. Przede wszystkim będą bowiem miejscem publikacji artykułów podsumowujących każdy Fotospacer, więc uczestnictwo w tym wydarzeniu to… dobra droga do trafienia na łamy prestiżowego czasopisma fotograficznego!

 

m43eu

Portal m43.eu poświęcony jest wszelkiego rodzaju zagadnieniom związanym z systemem Mikro Cztery Trzecie, więc jak mogłoby nas zabraknąć? 😉

 

The following two tabs change content below.

Inne wpisy, które mogą cię zainteresować:

Jeszcze nie ma komentarzy.

napisz komentarz

Treść