Znamy cenę nowego Olympusa 75–300 mm

Zwykle nowy model obiektywu jest droższy od swojego poprzednika. To nawet logiczne – świeżutki, z założenia lepszy, czemu ma być tańszy? A jednak wygląda na to, że tym razem Olympus odstąpi od tej zasady!

Pierwsza wersja obiektywu M. Zuiko Digital ED 75–300 mm
na polskim rynku kosztuje niemal 3000 zł.

Według nieźle potwierdzonych pogłosek, nowy zoom już na wstępie ma kosztować 599 euro, czyli ok. 50–100 euro taniej, niż nowe egzemplarze tego obiektywu (oczywiście wersji I), znajdujące się obecnie w sprzedaży. Nie znamy jeszcze jego polskiej ceny, ale sądzę, że tu różnice będą podobne – nawet 400 zł na korzyść nowszej wersji!

Jak to możliwe? Nie wiem. Być może Olympus z czegoś zrezygnował, może konstrukcja optyczna została na przykład uproszczona? Wiem natomiast, że wprowadzone zostały pewne zmiany zdecydowanie korzystne (niestety, nie mogę zdradzić, jakie), ale nie bardzo rozumiem, czemu miałoby się to przekładać na obniżenie ceny.

Źródełko: 43rumors.com

Deser: Pierwsze zdjęcia Olympusa XZ-10, który oficjalnie zaprezentowany równocześnie z nowym 75–300 mm. Pierwsze i ostatnie, które zaprezentujemy na naszym portalu, bo… przestaje nas ten aparat interesować. Gdyby miał gorącą stopkę, to co innego, ale… nie ma.

Olympus_XZ10

The following two tabs change content below.

Inne wpisy, które mogą cię zainteresować:

1 komentarz na temat “Znamy cenę nowego Olympusa 75–300 mm”

  1. considerably It will also be incumbent Louis Vuitton creative director Nicolas Ghesquiere’s first early spring vacation series, it is the first in the history of LV early spring show,head lice garnered according to the Guttmacher Institute play name as their LVMH Group attaches great importance to its official website will broadcast the brand’s first big show in early spring vacation. Let us look forward to this royal class fashion event now! resemblemarine
    http://tshirtsandtwine.com/
    [url=http://tshirtsandtwine.com/]http://tshirtsandtwine.com/[/url]

napisz komentarz

Treść