Leica nie wejdzie w Mikro Cztery Trzecie

To nie jest jeszcze informacja pewna na sto procent, ale bardzo prawdopodobna. Serwis 43rumors.com przyznał jej najwyższy stopień prawdopodobieństwa, a w takich przypadkach rzadko kiedy okazywało się, że nie miał racji. Choć bywały i takie przypadki.

Leica_GM1 (1)

Ech, chyba nigdy nie zobaczymy Panasonica GM1 z innym logo
i czerwoną kropą na korpusie. Trochę szkoda, bo ten model wyjątkowo się do tego nadaje.

Według najnowszych doniesień, Leica zamierza zaprezentować swój własny system bezlusterkowy z nowym mocowaniem. Będzie on przy tym pozycjonowany znacznie wyżej, co niewątpliwie znajdzie swoje odzwierciedlenie również w cenach aparatów. Nie będą to zatem produkty na rynek masowy, a więc ciężko tu będzie mówić o jakiejkolwiek rywalizacji z Mikro Cztery Trzecie.

Ale… pojawiła się inna ciekawa pogłoska. Wiadomo, że Leica nie dołączy do Mikro Cztery Trzecie, za to nie wiadomo, czy Panasonic nie dołączy do nowego bezlusterkowego systemu Leiki, niemal na pewno pozostając równocześnie w Mikro Cztery Trzecie. Jeśli tak się stanie, Panasonic prawdopodobnie uczestniczyłby w nowym systemie jako producent korpusów, a przede wszystkim matryc.

Zapowiada się niezłe zamieszanie 😉 Być może, pośrednio, również w Mikro Cztery Trzecie…

Źródełko: 43rumors.com

The following two tabs change content below.

Inne wpisy, które mogą cię zainteresować:

5 komentarzy na temat “Leica nie wejdzie w Mikro Cztery Trzecie”

 1. mst pisze:

  A może to już pierwsze znaki początku końca m4/3 ? Może Panasonic wchodzi w FF/APS-C lub stworzy coś nowego – dziwnego ?

  • Tomek pisze:

   Jeśli już, to raczej Panasonic będzie chciał jeszcze sobie dorobić w innym segmencie rynku. Ale ta część informacji to tylko pogłoska, poczekamy, zobaczymy. Natomiast to, że Leica nie weszła, nie jest czymś oryginalnym. Nie weszło też Sony, Nikon, Canon czy Fujifilm. Większość producentów woli grać do własnej bramki, mieć mniejszy torcik, ale tylko dla siebie.
   Mikro Cztery Trzecie ma się chyba całkiem nieźle 😉 Sądzę, że za kilka lat może dojść do sytuacji, że niektóre mniejsze systemy bezlusterkowe się skończą, tak jak np. skończyło się wiele standardów kart pamięci. Ale Mikro Cztery Trzecie zajmie wtedy raczej pozycję podobną do formatu kart SD 😉

   • Dawid pisze:

    Może w Leice stwierdzili, że mało ludzi kupi aparat praktycznie identyczny z ogólnie dostępnymi Panasonicami i za samą czerwoną kropkę będzie płacił ileś set (czy też tysięcy) Euro, a własne mocowanie plus pewnie matryca FF będzie dawać 10 punktów do prestiżu, za który więcej ludzi zapłaci…
    Ciekawe tylko, czy skoro Panasonic będzie tworzyć w wyżej pozycjonowanym (zapewne…) systemie, to czy w m4:3 nie przestanie tworzyć drogich, mocno zaawansowanych aparatów. Nie stanie się tak od razu (bo wybór szkieł będzie za mały), ale w przyszłości może wpłynąć to na udział Panasonica w m4:3.

 2. mst pisze:

  Przepraszam, że nie na temat ale czy zmieniono wygląd wersji mobilnej ?

  • Tomek pisze:

   Zmieniono 😉 Ale to jeszcze nie koniec, poprzednia była pod pewnymi względami gorsza, ale pod innymi lepsza, więc jeszcze zobaczymy…

napisz komentarz

Treść