Samyang pokaże rybie oko 7,5 mm w wersji filmowej

Już za kilka dni zobaczymy obiektyw, który teoretycznie miał pozostać do dnia premiery tajemnicą, ale… Ale zadziałała tu dziennikarska dociekliwość 😉 Zresztą przyznać trzeba, że Samyang jakoś strasznie się przy zachowaniu sekretu nie upierał. Świadczy o tym chociażby fakt udostępnienia na profilu facebooka bardzo dużego fragmentu zdjęcia nowego obiektywu – w zupełności wystarczającego do tego, by go zidentyfikować:

samyang

Z drugiej strony pojawiło się jeszcze jedno ciekawe źródło informacji, związane z wywiadem, jaki przeprowadzili z przedstawicielem Samyanga dziennikarze serwisu dicahub.com. Wynika z niego, że – wbrew temu, o czym huczy internet – Samyang NIE PRACUJE nad obiektywami z autofokusem. Przede wszystkim problem polega na tym, że systemu komunikacji między obiektywem a korpusem są w przypadku „otwartych” mocowań (takich jak m.in. Mikro Cztery Trzecie) są otwarte tylko w stopniu ograniczonym do podstawowych informacji (np. przekazanie metadanych). Całą reszta wiązałaby się więc zapewne z negocjacjami, umowami prawnymi, a zapewne też dodatkowymi opłatami za licencje – a tym Samyang raczej nie jest zainteresowany.

Tak czy siak, pewne jest co innego. Już 28 kwietnia koreański producent zaprezentuje filmową wersję bardzo udanego i bardzo lubianego „rybiego oka” przygotowanego specjalnie dla Mikro Cztery Trzecie – 7,5 mm f/3,5.

Źródełko: dicahub.com

The following two tabs change content below.

Inne wpisy, które mogą cię zainteresować:

Jeszcze nie ma komentarzy.

napisz komentarz

Treść