Wielkanoc

Bywalcom bloga m43.eu oraz jego twórcy składam serdeczne życzenia radosnego, rodzinnego i godnego przeżywania Świąt Wielkiej Nocy,

Aleksander

Święta Wielkanocne niosą ze sobą bardzo różne skojarzenia, od chrześcijańskiej celebracji zmartwychwstania Chrystusa począwszy, poprzez rodzinne świętowanie przy stole, do w pełni laickiego święta wiosny. Symbolem tych Świąt może być baranek, jajko, mały zajączek, a nawet mazurek na świątecznym stole. Tak czy inaczej, podtekstem Świąt Wielkanocnych jest odradzanie się życia. W swoim archiwum znalazłem zaskakujący obrazek rodzenia się nowego owocu wewnątrz macierzystej papryki.

Papryka
Z zaskakujących dziwactw wiosennej przyrody pokażę jeszcze twór, który uformował się w samym środku młodej kapusty zamiast typowego kapuścianego głąba.

Kapusta

The following two tabs change content below.
Absolwent Politechniki Łódzkiej (1969). Praca zawodowa zakończona etatem profesora na Wydziale Farmaceutycznym UM w Łodzi. Od roku 2012 fotografujący emeryt. Ponieważ całe życie zawodowe spędziłem w murach uczelni, to teraz z aparatem fotograficznym nadrabiam przyrodnicze zaległości. Fotografowanie jest dla mnie mobilizacją do wyjścia z domu (na wsi) przed świtem w poszukiwaniu naturalnego piękna, zwłaszcza tego odnajdywanego na kolanach, Zdjęcia są czymś wtórnym; nie mniej mam za sobą kilkanaście wystaw indywidualnych i jedną wspólną z Markiem Wyszomirskim (inkluzje zwierzęce w bursztynie), która była eksponowana w kilku miejscach – Warszawa 2014, Wieluń 2014, Gdańsk 2014, Łódź 2016. W roku 2016 nowa edycja tej wystawy La vita fissata nell’ambra została też zaprezentowana w Rzymie. Mój zachwyt budzi Vincent Munier, arcymistrz kompozycji, światłocienia i minimalnego światła.

Ostatnie wpisy Aleksander (zobacz wszystkie)

Inne wpisy, które mogą cię zainteresować:

Jeszcze nie ma komentarzy.

napisz komentarz

Treść