Co łączy Mikro Cztery Trzecie i rowery?

Na początku zachęcam do obejrzenia filmu o podróżowaniu za pomocą dwóch kółek i dwóch, za przeproszeniem, pedałów. Nawet sami twórcy określają go mianem „Ody do roweru”.
Film jest krótki, 1,5-minutowy – i ładny!

No to teraz wytłumaczę się, dlaczego ten film. Jak łatwo się domyślić, został on nakręcony aparatami należącymi do Mikro Cztery Trzecie, w tym przypadku Olympusem E-P3 i Panasonikiem GH2.

A teraz najfajniejsze – autor filmu przekonująco wyjaśnia, dlaczego zmienił lustrzankę na bezlusterkowca Mikro Cztery Trzecie. Na innym filmie – tym razem już ponad 10-minutowym. Chciał to zapewne dogłębnie uzasadnić… 😉

Jeśli ktoś nie miał cierpliwości, aby obejrzeć cały film, to streszczenie sprowadza się do jednej istotnej kwestii: rozmiarów. Mniejszych rozmiarów, nie tylko korpusu, ale i obiektywów, przy zachowaniu wysokiej jakości zdjęć i filmów. Dla kogoś, kto lubi podróżować na rowerze – bezcenne.

Ciekawe jest też wytłumaczenie, dlaczego kupił aż dwa korpusy bezlusterkowe i używa obu równocześnie: Olympusa i Panasonica. Ale w tym przypadku będę złośliwy i nie zdradzę, jakie 😉

Gorrrąco zachęcam! Warto jeździć na rowerze i warto fotografować aparatami Mikro Cztery Trzecie!
A już najlepiej robić i jedno, i drugie 😉

Deser: blog autorów filmu – pathlesspedaled.com

The following two tabs change content below.

Inne wpisy, które mogą cię zainteresować:

Jeszcze nie ma komentarzy.

napisz komentarz

Treść