Darmowy podręcznik do Panasonica G3

Mikro Cztery Trzecie potrafi być bardzo inspirujące. Tak bardzo, że niektórzy piszą podręczniki do aparatów i za darmo udostępniają je w Internecie.

Ciekawym przykładem takiej twórczej inspiracji jest blog pana o imieniu Reed A. George, który przedstawia się jako entuzjasta systemu Mikro Cztery Trzecie 😉 Przez rok z entuzjazmem tworzył codziennie bloga DMC-365 o fotografowaniu aparatami Panasonic Lumix G, głównie modelem G3, ale również G1 albo GF2.

Nie to jest jednak najciekawsze. W którymś momencie Grześkowi (a może raczej Reedowi) przyszedł do głowy jeszcze jeden pomysł – napisał podręcznik użytkowania Panasonica Lumix G3 (oczywiśćie po angielsku) i udostępnił go w Internecie (w formacie PDF). Za darmo. Jeśli ktoś chce go pobrać, może to zrobić przez strony bloga DMC-365 lub bezpośrednio, korzystając z linków poniżej.

Rozdzialik 1
Rozdzialik 2
Rozdzialik 3
Rozdzialiki 4 i 5

Jeśli miałbym oceniać wartość tego podręcznika, to cóż… Niewątpliwie jego zaletą jest bardzo niska cena 😉 Natomiast jeśli chodzi o jakieś pogłębienie wybranych zagadnień lub treści – ciężko znaleźć tam coś szczególnie istotnego. Niemniej podstawy też są przecież istotne, podręcznik to podręcznik.

Źródełko: dmc-365.blogspot.com

The following two tabs change content below.

Inne wpisy, które mogą cię zainteresować:

4 komentarzy na temat “Darmowy podręcznik do Panasonica G3”

 1. yaro pisze:

  po angielsku hmm… chory kraj, chore zasady. przykro mi :/

  • Tomek pisze:

   No tak, przydałby się po polsku – ale do tego trzeba mieć nie tylko chęci, ale i trochę czasu, więc ja się nie podejmuję 😉 Skoro więc znalazł się ktoś taki, choćby angielskojęzyczny, warto go zauważyć.

 2. Sztywny pisze:

  Szkoda że teraz wymagane jest podanie user’a i hasła do tych pgf’ów ;/

 3. Tomek pisze:

  Nie rozumiem, mi te pdfy otwierają się bez problemu. Nie jestem zalogowany do dropboxa czy coś w tym stylu.

napisz komentarz

Treść