C-Mount blog: blog, który warto poznać

Jedną z najciekawszych kategorii obiektywów, które można poprzez adapter podłączyć do aparatów Mikro Cztery Trzecie, są szkła filmowe z mocowaniem C-mount. Jeśli kogoś to interesuje, ten blog może okazać się pomocny.

dwa ważne powody, dla których warto się z nim zapoznać:

1. Znaleźć w nim można obszerny wybór obiektywów z mocowaniem C-mount (choć nie tylko), najczęściej podłączonych do aparatów Mikro Cztery Trzecie, choć zdarzają się też korpusy Sony NEX czy Pentax Q. Najczęściej prezentacja składa się z dwóch elementów: zdjęcia obiektywu zamocowanego do korpusu oraz przykładowych zdjęć wykonanych takim zestawem. Więcej nie trzeba, by wyrobić sobie opinię na temat plastyki obrazu, problemów z winietowaniem itd.

Wygląda kosmicznie, prawda? 😉 

 

2. Mnie osobiście urzekły zdjęcia samych aparatów z zamocowanymi obiektywami. Widać, że autor (lub autorzy) bloga naprawdę lubi zaszaleć, jeśli chodzi o wygląd aparatu. Niemal każdy korpus, który tam widać, jest jakoś „tuningowany” – dodatkowo oklejony skórką, ze zmienionym uchwytem, a przede wszystkim z przyłączonymi do sanek różnymi dziwnymi, rewelacyjnie wyglądającymi wizjerami (choć mam spore wątpliwości co do ich wartości użytkowej). Ale wygląda to wszystko niesamowicie 😉

Inny przykładowy zestaw, tym razem oklejony PEN E-P1 + obiektyw Schneider-Kreuznach…

…i wykonane nim zdjęcie.

Proszę się nie zrażać „krzaczkami”, bo nazwy obiektywów są podawane w oryginale, czyli łatwo można się zorientować, co i jak. A w razie czego istnieje jeszcze strona translate.google.com

I jeszcze jedna uwaga – strona tamtego blogu dość wolno działa, czasem trzeba kilkukrotnie odświeżyć jej widok, żeby zobaczyć docelową wersję.

Źródełko: hokkorihokorin.blog26.fc2.com

The following two tabs change content below.

Inne wpisy, które mogą cię zainteresować:

Jeszcze nie ma komentarzy.

napisz komentarz

Treść