Olympus PEN E-PL6 dostępny w Europie!

Ciekawostka… Oficjalnie miał być sprzedawany wyłącznie na rynkach azjatyckich… A tymczasem Czytelnikom portalu 43rumors.com udało się znaleźć ten aparat w ofercie kilku sklepów na terenie Unii Europejskiej: w Finlandii i w Niemczech.

W obu przypadkach Olympus PEN E-PL6 wraz z obiektywem 14–42 mm f/3,5–5,6 kosztuje 599 euro, czyli po naszemu jakieś 2550 zł. Warto dodać, że w przypadku fińskiego sklepu Olympus PEN E-PL5 z takim samym obiektywem kosztuje tylko 20 euro mniej, a w niemieckim sklepie – dokładnie tyle samo, co E-PL6.

Olympus_PEN_E-PL6-3

Co z tego wynika? Być może jest to tylko przypadek „importu własnego”, a oficjalny podział Azja (E-PL6) kontra reszta świata (E-PL5) nadal obowiązuje. Ale istnieje też drugie wytłumaczenie tego faktu – E-PL5 znika z magazynów i zrobiło się już miejsce na wprowadzenie modelu E-PL6 na innych rynkach. Czy pojawi się również w Polsce – nie wiadomo.

Zresztą przede wszystkim warto pamiętać, że różnice pomiędzy modelem E-PL5 a E-PL6 nie są przesadnie duże (pisaliśmy o tym szczegółowo w tym wpisie). To nie jest kolejny krok do przodu, raczej takie nieśmiałe pół kroczku. 😉

Źródełko: 43rumors.com

The following two tabs change content below.

Inne wpisy, które mogą cię zainteresować:

2 komentarzy na temat “Olympus PEN E-PL6 dostępny w Europie!”

  1. FuRiOn pisze:

    czy ktos wie czy e-pl 6 zakupiona w szfablandzie bedzie miala PL menu ?

napisz komentarz

Treść