Niezwykły uchwyt dla Olympusa E-M5

Amerykańska firma Really Right Stuff ma w ofercie kilka ciekawych akcesoriów dla Olympusa OM-D E-M5 – między innymi nietypowe „coś w rodzaju gripa”.

Czemu nie grip, a jedynie tylko „coś w rodzaju”? Za grip współcześnie uważa się dołączany uchwyt umożliwiający wygodne trzymanie i operowanie aparatem w pionie, często mieszczący w sobie jeszcze dodatkowy akumulator. Natomiast to „coś”, co oferuje Really Right Stuff, przypomina grip jedynie przez to, że jest przykręcane od dołu aparatu i nieco zwiększa jego wysokość, ale nie spełnia żadnej z wymienionych powyżej dwóch funkcji. W zamian oferuje jednak coś innego… 😉

Głównym elementem „cosia” jest płytka bazowa, która po pierwsze może być wykorzystywana jako szybkozłączka (pasująca do głowic statywowych tej samej firmy), a po drugie – możemy do niej poprzykręcać kilka dodatków. Jednym z nich jest metalowy, mocno wyprofilowany uchwyt, znacznie zwiększający wygodę trzymania aparatu (ale… w poziomie!), a drugim – dodatkowa „szybkozłączka” do pionowego mocowania aparatu na statywie.

Tak to się (w komplecie) prezentuje na aparacie:

Jak widać, nadal mamy bezproblemowy dostęp do wszystkich klapek na korpusie aparatu,
włącznie z kieszenią akumulatora.
 

Warto wiedzieć, że możemy kupić od razu cały zestaw (za 180 dolarów) lub też wybrać tylko jego poszczególne komponenty (płytka główna 60 dolarów, uchwyt 65 dolarów, płytka z dodatkową szybkozłączką do kadrów pionowych 120 dolarów). Jak łatwo policzyć, jeśli kupimy wszystko w komplecie, będziemy całe 5 dolarów do przodu! 😉 Niestety, do tego wszystkiego trzeba też jeszcze doliczyć koszty przesyłki – w przypadku Polski wynoszą one ok. 35 dolarów.

Ceny są dość wysokie, bo Really Right Stuff to po pierwsze niezbyt duża amerykańska firma (prowadzona przez Joe’go i Joan Johnsonów), po drugie nie tylko amerykańska, ale i produkująca w Stanach (a nie w Chinach), a po trzecie – oni chyba raczej stawiają na jakość, a nie taniość swoich produktów.  Dlatego uważam, że ich oferta jest naprawdę ciekawa – wszystkie elementy prezentują się metalowo i megasolidnie, a przy okazji… oryginalnie.

Źródełko: reallyrightstuff.com

Deser: wszystkie akcesoria tej firmy dla bezlusterkowców Olympusa i Panasonica

The following two tabs change content below.

Inne wpisy, które mogą cię zainteresować:

Jeszcze nie ma komentarzy.

napisz komentarz

Treść